Autor: Angela Greniuk

Listopad to czas zadumy nad poważniejszymi tematami związanymi z przemijaniem. Być może to właśnie odpowiedni moment, by się zatrzymać i spróbować odpowiedzieć na jedno, istotne pytanie: "Co jest w życiu ważne?".

Popularny aktor Przemysław Bluszcz stoi na scenie, oświetlonej kilkunastoma światłami. Słyszymy jego myśli, w których wymienia "dobra", według wielu osób, prowadzące do szczęścia. Sława, pieniądze, władza, przywileje - prawdopodobnie na świecie nie ma ani jednego człowieka, który choć raz w życiu, by ich nie pragnął.

Nieoczekiwanie mężczyzna zadaje sobie pytanie: "Co jest w życiu ważne?", które ucina i neguje jego myśli. Przemysław Bluszcz zwraca się wzrokiem w kamerę i odpowiada spokojnym, ale stanowczym głosem "Drugi człowiek".

Istota przekazu:
Tak właśnie wygląda esencja zawarta w nowej kampanii społecznej pt. "Drugi człowiek" Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa, która powstała w ramach akcji "18,60" przy okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów.

Kilkusekundowy, prosty spot przypomina o tym, co jest naprawdę ważne w życiu. Zaangażowanie Przemysława Bluszcza, ambasadora fundacji, do kampanii jest zrozumiałe - to aktor, który na swoim koncie może odhaczyć sławę, pieniądze, władzę i przywileje. A jednak, mimo to i wciąż potwierdza znaną od wieków prawdę, o tym, że najważniejsze jest życie ludzkie.