Fundacja PKO Banku Polskiego, partner 10. Onkobiegu, zaprasza do przyłączenia się 3 września do akcji charytatywnej na rzecz 31-letniej Ani chorej na nowotwór.

Biorąc udział w jubileuszowym 10. Onkobiegu, który odbędzie się w Warszawie 3 września 2017 r., będzie można pomóc 31-letniej Ani. Podopieczna Onkobiegu zachorowała na nowotwór złośliwy - mięsak Ewinga i jest po amputacji lewej nogi na poziomie podudzia. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje protezy, na którą zbierane są środki.

Zaangażowanie uczestników, którzy ukończą zawody z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Ani”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na protezę dla Ani. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów w godz. 11.00-13.00.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 363 uczestników Onkobiegu pomogło w ten sposób 38-letniej Sylwii, która zachorowała na nowotwór mózgu (oponiaka). Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na jej operację i leczenie. Od 2013 r. odbyło się 299 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 322 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

Bank zaprasza także na 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski, również w stolicy. W zeszłym roku zawodnicy na Stadionie AWF w Warszawie przebiegli 2 693 okrążenia, a tym samym stolica zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich miast. Uczestnicy w całym kraju wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy rozpoczną się 2 września o godz. 11.00 na stronie http://www.pkobiegcharytatywny.pl/.   

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

 

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem