Przed nami 15. jubileuszowy bieg dedykowany społeczności onkologicznej „Onkobieg – Razem po zdrowie!” Po dwóch latach organizacji biegu w pandemii, z radością wracamy do formuły biegu stacjonarnego. 

11 września 2022 r. ponownie spotkamy się wszyscy przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. O godzinie 11:00 staniemy na starcie i pobiegniemy wyznaczoną trasą, by tłumnie dać wyraz jedności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych. Osobom, które nie będą mogły być z nami tego dnia w Warszawie pozostawiamy opcje udziału w biegu wirtualnym.

Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl i potrwa do 10 lipca 2022 r lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 11 września - bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11:00 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 12:00.

Kolejny raz całe wydarzenie transmitowane będzie na żywo ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi – lekarzami, pacjentami, tak aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki. Onkobieg, to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy, Stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 14 lat Stowarzyszenie wsparło ponad 300 pacjentów i ich bliskich.

Jako organizacji która na co dzień wspiera pacjentów, zależy nam na zdrowiu społeczeństwa, a także na świadomym obywatelu, który ma wpływ na swoje zdrowie. Dlatego podczas wydarzenia, zaprezentowany zostanie raport dotyczący profilaktyki wśród Polaków. Osoby będące na miejscu, serdecznie zapraszamy do skorzystania z badań dostępnych w naszym miasteczku przy NIO.

 

Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają wieloletni Onkobiegacze, przyjaciele – wszyscy, którzy w sposób pośredni lub bezpośredni doświadczyli choroby nowotworowej. To wszyscy Ci, którzy każdego roku tworząc to wydarzenie, tworzą je z myślą o kimś.                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie pytania dotyczące „15 Onkobiegu – Razem po zdrowie!” można kierować do organizatorów. Media zainteresowane przybyciem do studia Onkobiegowego przy Narodowym Instytutem Onkologii w Warszawie prosimy o zgłoszenie takiej chęci.

 

Szymon Bubiłek – Członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma

e-mail: szymon.bubilek@sarcoma.pl

tel.: 508 147 186

 

Kamil Dolecki – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma Stowarzyszenie

e-mail: kamil.dolecki@sarcoma.pl

tel.: 608 335 325