Z ogromna radością przyjęliśmy werdykt Sarcoma Patients EuroNet, który zdecydował przyznać pierwsze miejsce dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma za inicjatywę „13 Onkobieg – Razem po Zdrowie!” w czasach pandemii w konkursie Advocacy in Action Award2020.

Na podium stanęliśmy razem z Bone Cancer Research Trust. Grarulujemy!

 

Swoje zgłoszenia w kategorii „Tradycyjne projekty rzecznictwa dla pacjentów” nadesłali:

 

  • Holandia: Patiëntenplatform Sarcomen / Chordoma Foundation / Bone Cancer Research Trust / Sarcoma UK - Synergy dzięki współpracy: Współpraca organizacji pacjentów obsługujących pacjentów z pierwotnym rakiem kości
  • Holandia: Patientenplatform Sarcomen - Report „Sarcoma Care in the Netherlands”
  • Polska: Polskie Stowarzyszenie Chorych na Mięsaki i Czerniaka - 13. Oncorun \ Razem po zdrowie! - w czasach pandemii
  • Hiszpania: Fundacion mari Paz Jimenez Casado - Program stypendiów FMPJC / pomoc na szkolenia i badania w mięsakach 2020
  • Szwecja: Sarkomföreningen - Kampania „We hade tur” / „We are lucky”
  • Wielka Brytania: Bone Cancer Research Trust - Bone Cancer Awareness Initiative - ratowanie życia poprzez wcześniejszą diagnozę.

 

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, które nie jest tylko naszą zasługą, ale wszystkich Onkobiegaczy i Partnerów, którzy od lat są z nami i wspierają naszą inicjatywę.

Tak jak każdego roku razem biegniemy po zdrowie swoje i wszystkich pacjentów onkologicznych, tak i tym razem, tę nagrodę wybiegaliśmy wspólnie. Dziękujemy!