W ostatnich dniach, do Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków trafił sprzęt, który wspólnie wybiegaliśmy dzięki inicjatywie "Onkobieg Razem po zdrowie!"  To wsparcie, to realna pomoc w profilaktyce, ale także wsparcie w szybkiej i skutecznej diagnostyce chorób onkologicznych. 

 

Na ręce Prof. Piotra Rutkowskiego, kierownika kliniki, przekazaliśmy urządzenia, które przede wszystkim poprawią jakość przeprowadzanej diagnostyki: 

  • najwyższej klasy USG posiadające algorytm wyszukiwania zmian nowotworowych o wartość ok 160 000 zł,
  • iluminator do żył, który pozwala na zlokalizowaniu żył powierzchniowych, a także zapobiega wynaczynieniu, co przekłada się na ograniczeniu bólu pacjenta podczas wkuwania o wartość 25 000 zł,
  • komora grzewcza, w której przechowywane są leki w temperaturze do 60 st. C w celu rozpuszczenia kryształów w leku o wartość ok 10 000 zł,
  • EKG E600G o wartość ok 5 000 zł.

 

            

 

Jest to sprzęt, który usprawni i ułatwi pracę lekarzom i pielęgniarkom Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Bardzo nam zależy, aby komfort pracy Kliniki, ale przede wszystkim jakość przeprowadzanych badań była na najwyższym poziomie. My, jako przedstawiciele pacjentów onkologicznych nie możemy zapomnieć o tych pacjentach, którzy cały czas się leczą. Zależy nam zatem, aby także oni czuli komfort podczas leczenia, aby byli zaopiekowani i mieli poczucie, że ich diagnostyka przeprowadzana jest na sprzęcie najwyższej klasy.

Dziękujemy wszystkim, kto dołożył swoją cegiełkę w poprawę jakości diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych!