607 kilometrów w ciągu 21 dni! Dokadnie tyle wyniósł dystans pokonany pieszo przez mieszkankę Bielawy Martę Zawadzką. Każdy krok naszym pięknym wybrzeżem Marta zadedykowała pacjentom onkologicznym i ich rodzinom - podopiecznym Stowarzyszenia SARCOMA. 


Nieco ponad trzy tygodnie temu Marta wyrószyła spod granicy niemieckiej, aby okazać solidarność z pacjentami onkologicznymi oraz wesprzeć przekaz związany z profilaktyką i diagnostyką nowotworów skóry i kości. Marta jest zwolenniczką aktywności sportowej i jak sama mówi sporo spacerów ma już za sobą, ale ten okazał się być dla niej szczególnie wyjątkowy: " Spacer towarzyszy mi od wielu lat i jest dla mnie najlepszą formą spędzania czasu wolnego w ramach aktywności zdrowotnej. Działania Stowarzyszenia SARCOMY są mi  bardzo bliskie, bowiem po długiej walce z mięsakiem odeszła moja babcia. Wiem, jak przebiega choroba i z czym się wiąże leczenie. Mam również świadomość jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie czerniaka – agresywnego nowotworu skóry." 


W ramach zainicjowanej przez Martę akcji otwarta została zbiórka: LINK DO ZBIÓRKI, z której dochód przeznaczony zostanie na działania statutowe Stowarzyszenia Sarcoma, w tym refundacje dojazdu do referencyjnych klinik dla najbardziej potrzebujących osób. Jeszcze w październiku chcemy uhonorować Martę  medalem OnkoBiegu: "Marta od samego początku była bardzo zdeterminowana do całej akcji, którą zainicjowała. W imieniu całego Stowarzyszenia serdecznie dziękuję Marcie za każdy zdobyty klometr, który w metaforyczny sposób oddaje drogę jaką pacjent musi pokonać w trakcie leczenia. Dzięki Marta! - dodaje Kamil Dolecki Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki "SARCOMA".