„Od skóry do kości wspieram pacjentów onkologicznych” tak brzmi hasło, z którym na 600 kilometrowy spacer wyruszyła Marta - mieszkanka Bielawy. Każdy krok naszym pięknym wybrzeżem Marta dedykuje pacjentom onkologicznym i ich rodzinom - podopiecznym Stowarzyszenia SARCOMA. 

"...pochodzę z miejscowości Bielawa na Dolnym Śląsku. W 21 dni zamierzam zdobyć pieszo polską linię brzegową, od granicy niemieckiej, aż po granicę z Rosją.

Spacer towarzyszy mi od wielu lat i jest dla mnie najlepszą formą spędzania czasu wolnego w ramach aktywności zdrowotnej. Po głębszym namyśle stwierdziłam, że chciałabym przejść tę wielką odległość nie tylko dla siebie.

Wtedy też zwróciłam się do fundacji i stowarzyszeń z pytaniem , czy moja inicjatywa mogłaby się okazać, w jakikolwiek sposób przydatna. Po rozmowie ze Stowarzyszeniem "SARCOMA",  nie miałam już żadnych wątpliwości, że był to trafiony pomysł. Stowarzyszenie działa na rzecz pacjentów onkologicznych a w szczególności tych dotkniętych nowotworami skóry i kości.

Działania SARCOMY są mi  bardzo bliskie, bowiem po długiej walce z mięsakiem odeszła moja babcia. Wiem, jak przebiega choroba i z czym się wiąże leczenie Mam również świadomość jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie czerniaka – agresywnego nowotworu skóry.

 Z chorobą tą borykało się kilkoro moich przyjaciół.  Ja sama również staram się   regularnie oglądać swoją  skórę i każde nowe znamię, a w razie jakiegokolwiek podejrzenia konsultować się  z lekarzem.

Moja podróż wzdłuż polskiego wybrzeża ma podkreślić znaczenie profilaktyki i wczesnej diagnostyki zarówno nowotworów skóry jak i kości – stąd hasło OD SKÓRY DO KOŚCI.

Pragnę także zebrać środki dla podopiecznych Stowarzyszenia Sarcoma – m.in. na niezbędna często protezy. Każde wsparcie ma ogromne znaczenie! Dlatego nie wahajcie się. Możecie pomóc: https://bit.ly/2MKOHbz

W imieniu swoim, Stowarzyszenia SARCOMA oraz pacjentów w czerniakami i mięsakami z góry dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się na dokonanie wpłaty.

Trzymajcie za mnie kciuki".

Więcej informacji: https://bit.ly/2QPVPGA