Już 2 września w niedzielę odbędzie się 11 Onkobieg Razem po zdrowie!, który jak co roku dedykowany jest wszystkim osobom zmagającym się z chorobą nowotworową  oraz profilaktyce zdrowotnej.  Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA” serdecznie zaprasza zwolenników spędzania czasu wolnego do aktywnego włączenia się w inicjatywę. Onkobieg  Razem po zdrowie!  jak co roku, odbędzie się na terenie Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5. Rejestracja na bieg odbywać się będzie na dwa sposoby: Od 18 czerwca on-line www.onkobieg.pl (1700 pakietów) oraz w dniu biegu od godz. 11:00 do 12:30 (250 pakietów)

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta st. Warszawy - Dzielnicy Ursynów

Kamil Dolecki i Szymon Bubiłek - organizatorzy Onkobiegu ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA” zachęcają do udziału w wydarzeniu: „Nieprzerwanie od 11 lat z radością tworzymy Onkobieg pamiętając o wsparciu, które sami kiedyś otrzymaliśmy. Onkobieg jest wielkim finałem naszych działań, podczas którego jesteśmy razem z pacjentami i ich rodzinami. Bardzo dziękujemy każdemu z osobna za dołożenie cegiełki do organizacji Onkobiegu” – Kamil Dolecki. „Onkobieg to także doskonałe wydarzenie, szerzące działania edukacyjne oraz popularyzujące i zachęcające społeczeństwo do aktywności fizycznej. Dzięki zebranym środkom finansowym od partnerów i darowiznom od biegaczy możemy pomagać najbardziej potrzebującym osobom. Przez 11 lat wsparliśmy setki pacjentów, m.in. refundując im koszty dojazdu do referencyjnych klinik, rehabilitacji i protez. Poza tym, przez cały rok wzmacniamy przekaz związany z diagnostyką i profilaktyką nowotworową skóry i kości wśród różnych grup społecznych ‘’– Szymon Bubiłek.

Zachęceniem społeczeństwa do całorocznych badań profilaktycznych zajmie się zespół „Medicover Band” złożony z personelu medycznego, który w rockowych brzmieniach będzie dopingował również pacjentów. Ponadto w „miasteczku” Onkobiegu będzie można zapoznać się z materiałami poświęconymi wsparciu w trakcie leczenia onkologicznego i profilaktyce. Na najmłodszych uczestników Onkobiegu czekać będą niespodzianki i animatorzy.

To wyjątkowe uczucie biec Razem po zdrowie!